Kusi mnie praca w Norwegii – myślicie, że warto?

norwegia-praca-kierunekOd dłuższego czasu kraje skandynawskie takie jak Szwecja czy Norwegia, utożsamiane istniały przede wszelkim z możnością wyjazdu na tzw. „owocowe” saksy. Robota wakacyjna w Skandynawii przy plonie cytrusów jest wciąż bardzo chodliwa, jakkolwiek zbyt zatrudnienia w Norwegii po wprowadzeniu do Unii Europejskiej rozluźnił się także na inne dziedziny. Norweskie szpitale wprost wypatrują na polskich doktorów, pielęgniarki, dentystów a także pozostały personel medyczny. Pracodawcy w Norwegii proponują bardzo przychylne odpłacenia, uwagę społeczną, a także oddzielnego rodzaju zawodowe przywileje. Rok 2015 nie przyniesie większych deformacji w tym obrębie. Zobacz aktualne ogłoszenia 2015 – norwegia.pracabc.pl dla Polaków za granicą

Największe szanse na norwegiem rynku budowlanym mają kompanie z doświadczeniem, potrafiące pochwalić się pozornymi zadaniami w Norwegii albo odrębnym państwa skandynawskim. Nasi rodacy dążący zatrudnienia na norweskich konstrukcjach muszą się jednak rozliczać z konkurencją ze stronicy Szwedów. Mają oni nad nami znaczną przewagę z przyczyny poufałego sąsiedztwa i pokrewności języka. Potrafią również szacować na większą łaska norweskich pracodawców. Od wielu lat Norwegia dopuszczana jest za królestwo przedkładające swoim mieszkańcom (nie tylko obywatelom) najlepsze warunki do żywota. Wielu przesiedleńców narzeka na strzeliste wartości – i właściwie koszty utrzymania zaliczają się do najbardziej wyśrubowanych na świecie – oraz na kolosalne datki. Trzeba jednak pamiętać, że w Norwegii profity budżetowe nie są „przejadane” przez królestwo, jakkolwiek bezustannie inwestowane w infrastrukturę, ekonomię oraz ustrój społeczny. Legalna praca w Norwegii bez znajomości języka to oferta niemal nieosiągalna dla naszych rodaków.

norwegia-warunki-pracyNorwegia to kraj od poprzednia krające się kolosalną famą wśród naszych rodaczek. Nie ma się czemu dziwić, nawet najmniej osiągające Polki są w stanie przyciągnąć z tej pracy porządne pieniądze. Normatywna konwencja obejmuje czyszczenie każdych apartamentów, kuchni i łazienek. W jej ramach wydzierżawieni pracownicy zajmują się odkurzaniem, skrobaniami kurzy i myciem gleb. Takie usługi jak: cłu okien, czyszczenie chłodziarki, piekarnika, mikrofalówki i zmywarki wręczane są za drugorzędną należnością. Jednakowo jak metamorfoza pościeli, segregowanie szaf a także pranie i prasowanie. W przypadku w szczególności zabrudzonych rezydowań ich właściciele muszą się obliczać z jeszcze większymi kosztami. Wśród personelu zatrudnionego w norwegów kompaniach nie brakuje polskich sprzątaczek, które wbrew obiegowej refleksji nie są potępione na praca Oslo na czarno.

Polacy widzące wyłącznie jego bazy zdołają spróbować swoich mocy w przetwórniach ryb. Trzeba być jednakże preparowany na uciążliwą, fizyczną pracę w bezwstydnych temperaturach, w wierzchołku okresu po kilkanaście godzin dziennie, przez 7 dni w tygodniu. Jedną z filii rewidujących osobowości do zatrudnienia w norwegów przetwórniach. Należy wspominać, że Norwegia to jedno z najdroższych królestw globu. Każdy dzień bez zatrudnienia w tym rejonu wiąże się ze pokaźnymi ubytkami w portfelu.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Praca i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *